New York, New York!

IMG_0609

Oto jestem! Po dość długiej przewie w pisaniu, znowu przybywam, aby dzielić się swoimi wrażeniami! Wielki Powrót na bloga łączy się z moim powrotem do San Francisco po prawie tygodniowym pobycie na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. To jest zawsze wielki ból, kiedy wakacje się kończą i powraca się z wojaży do codziennej rzeczywistości. Tym razem było tak samo (choć muszę też przyznać, że powroty do San Francisco nie są jednak aż takie straszne!).

W Nowym Jorku byłam już kilka razy. Tym razem jednak, wybrałam się tam z innym celem niż zwiedzanie. Albo przynajmniej zwiedzanie nie było celem nadrzędnym. Celem głównym było spotkanie się z moimi polskimi przyjaciółmi, których nie widziałam od trzech lat! Więc byłam strasznie podekscytowana całym wyjazdem. Ale także trochę poddenerwowana faktem, że przecież nie widzieliśmy się trzy lata więc jak to teraz będzie? Tyle rzeczy się w tym czasie zmieniło: w życiu, ale i albo przede wszystkim, w nas samych. Jednak, jak to na prawdziwe przyjaźnie przystało, okazało się, że nadal nadajemy na tych samych falach więc mój pobyt w NYC okazał się bardzo udanym wyjazdem!

FullSizeRender (4)

Nowy Jork przywitał mnie wspaniałą, ciepłą, wiosenną pogodą! Jak zwykle w tym mieście, wszystko działo się mega szybko! Dużo czasu spędziłam ze swoimi znajomymi, u których się zatrzymałam. Udało mi się także pozwiedzać Manhattan. Tam oto, na Time Squere, umówiłam się ze swoją koleżanką ze studiów Wiolą! I było to super miłe spotkanie. Tym bardziej, że ostatni raz widziałyśmy się w Szczecinie, ponad trzy lata temu, kiedy to przypadkowo spotkałyśmy się w centrum handlowym. Ja szykowałam się do swojego wyjazdu na au pair i namawiałam Wiolę, aby także wyjechała do Stanów po przygodę. Wtedy właśnie umówiłyśmy się, że następnym razem zobaczymy się w Ameryce. I tak się stało!

IMG_0624

Lubię NYC. Myślę, że jest to jedno z tych miast, które koniecznie trzeba zobaczyć i… poczuć. Poczuć jego niepowtarzalny klimat. Jest tam mnóstwo rzeczy do zrobienia, do zobaczenia, do przeżycia. Miasto z energią, z duszą mające swój ogromny urok!

Dodaj komentarz