Piękny i Wielki Kanion Kolorado

IMG_2604

Powodem dla którego zdecydowałam się zabrać Rodziców do Vegas wcale nie była chęć nakłonienia ich do rozpusty. Nie chciałam także, aby w kasynie roztrwonili cały dorobek swojego życia. Prawdą jest, że Las Vegas było jedynie przystaniem podczas naszej podróży do Wielkiego Kanionu Kolorado. Tak jak dwa lata temu mojej Siostrze, tak i Im chciałam pokazać to niesamowite miejsce!

DSC_0818

W odróżnieniu od Vegas, które znajduje się w Nevadzie, Grand Canyon położony jest w Arizonie. Jest to przełom rzeki Kolorado przez Płaskowyż Kolorado. Największy przełom rzeki na świecie. Wielki Kanion ma 446 kilometrów długości i może osiągnąć głębokość do około 1600 m. Grand Canyon niewątpliwie zachwyca. To monumentalne dzieło przyrody fascynuje i przyciąga miliony turystów z całego świata. Widoki na kanion zapierają dech w piersiach i skłaniają do refleksji nad potęgą Natury.

DSC_0924

Wraz z Rodzicami odwiedziłam Zachodnią część Kanionu położoną na terenie rezerwatu Indian Hualapai. Rodzice byli zachwyceni naszą wycieczką, co mnie oczywiście bardzo cieszy. Ale prawdą jest, że któż by nie był? Grand Canyon jest jednym z najbardziej interesujących miejsc jakie widziałam w USA. Wielki Kanion to prawdziwa historia Ziemi sięgająca 6 milionów lat. Niesamowite, cudowne miejsce. Lubię tam wracać.

DSC_0905

DSC_0967

Dodaj komentarz