Yosemite

IMG_2833

Dwa tygodnie temu wraz z dobrymi znajomymi wybrałam się na weekendowy camping do Yosemite. Generalnie jestem wielką zwolenniczką przebywania na łonie natury i myślę, że im jestem starsza, tym bardziej doceniam przyrodę i jej piękno. Może też dlatego, że mniej doceniam cywilizację (?) i jeśli mam możliwość to staram się od niej (i jej problemów) uciekać jak najdalej się da. A najlepsza ucieczka to ucieczka do lasu, do przyrody, do źródeł, daleko od zgiełu, hałasu, od ludzi i ciągłej, nieustannej pogoni za… szczęściem (i nie tylko).

DSC_0210

DSC_0230

Więc gdy znajomi zaproponowali mi, abym jechała z nimi na weekend do jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych w USA, zgodziłam się bez wahania. W Yosemite nie można się nie zakochać. Park położony na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada w środkowej Kalifornii przyciąga miliony turystów. I nic dziwnego, bo jest na czym zawiesić oko. Yosemite zachwyca granitowymi szczytami, niezliczonymi jeziorami, łąkami, lasami oraz malowniczymi wodospadami i dzikimi zwierzętami. I wśród tej zieleni i pięknych widoków można śmiało pozwolić sobie odpocząć od codziennego życia.

DSC_0223

DSC_0300

Wieczorne ogniska, całodniowe wyprawy do lasu, obserwowanie, nie tylko spadających, gwiazd, zimnawe noce w namiocie są to doświadczenia należące do moich ulubionych. Doświadczenia z których czerpię głęboką radość i satysfakcję. Podczas tego wyjazdu mieliśmy okazję zobaczyć tak piękne i zapierające dech w piersiach miejsca jak Vernal Falls czy Nevada Falls. Mieliśmy okazję wybrać się na całodniowy hike do Half Dome, a także, co udało się tylko niektórym z nas, zobaczyć na swojej drodze niedzwiedzia. I mimo, że pewnie najadłabym się strachu co nie miara,  żałuję, że ja niedzwiadka nie spotkałam! Za to miałalm okazję podziwiać biegające na wolności sarny i jelenie.

IMG_2727

IMG_2736

1 Comment

  1. Anonim says: Odpowiedz

    cudne zdjęcia Natalka ,po nich widać że to piękny park krajobrazowy. mama

Dodaj komentarz