Girls just wanna have fun czyli Hardly Strictly Bluegrass 2016

14492461_526851287519782_3201089601501423455_n

Hardly Strictly Bluegrass stał się moją małą tradycją. Już od trzech lat w październiku zbieram ekipę, zabieram koc i przekąski, aby następnie udać się do Golden Gate Parku posłuchać muzyki. HSB jest corocznym muzycznym festiwalem odbywającym się w zielonym centrum San Francisco. Festiwal jest darmowy i między innymi dlatego, co roku przyciąga tłumy ludzi. Moi znajomi śmieją się, że jest to festiwal dla ludzi starszych, ale mnie to w ogóle nie zraża gdyż z roku na rok jest coraz fajniej i zabawniej.

FullSizeRender (10)

W tym roku też było kul na maxa, kul i extra! Ale jednak trochę inaczej niż zazwyczaj… bardziej kobieco. Akurat w ten weekend, kiedy to odbywał się HSB zrobiłyśmy sobie z dziewczynami babski weekend! Babskie spotkania są fajne i bardzo, nam kobietom, potrzebne. Fajnie jest mieć grono zaufanych koleżanek, z którymi można dzielić radości i smutki. Które zawsze Ci pomogą, doradzą i podniosą na duchu. Ale także będą się radowały Twoim szczęściem oraz celebrowały nawet te najmniejsze sukcesy. Im starsza jestem tym bardziej doceniam kobiece grono wokół siebie. Uważam, że kobieca solidarność jest nam bardzo potrzebna i powinna być starannie pielęgnowana. Bo kto lepiej zrozumie kobietę niż druga babeczka? Bo kto inny tak dobrze zrozumie sercowe (i nie tylko!) bolączki, jak najlepsza koleżanka, siostra albo mama? Chyba nikt. Z tego powodu powinnyśmy o siebie szczególnie dbać i wzajemnie wspierać. W każdej sytuacji!!

IMG_5051

Ale wracając do festiwalu to nie byłabym sobą gdybym podczas niego się nie zakochała. Tym razem moim wybrankiem został Glen Hansard, który bardzo mocno umilił nam sobotni wieczór! Oto utwór, którego od soboty nie mogę przestać słuchać:

Jak zawsze z dziewczynami bawiłyśmy się wyśmienicie! Zwłaszcza, że w tym roku miałyśmy okazję usłyszeć na żywo Cyndi Lauper śpiewającą girls just wanna have fun… Bo przecież oto nam kobietom chodzi, prawda?! A przynajmniej czasami! Po koncertach udałyśmy się jeszcze na nocne pogaduchy przy winie! Czegóż chcieć więcej?

That’s all they really want
Some fun
When the working day is done
Oh girls, they want to have fun
Oh girls just want to have fun!

😉

FullSizeRender (15)

 

Dodaj komentarz