W zimowej krainie czarów

DSC_1513

Jak ja uwielbiam niespodziewane, spontaniczne podróże! Zwłaszcza w przepiękne miejsca, gdzie już same widoki nie tylko cieszą oko, ale także, a może przede wszystkim, radują duszę! Właśnie taki wyjazd trafił mi się w tym tygodniu, kiedy to znajoma rodzina z San Franscico zapytała mnie czy chcę z nimi jechać na parę dni do ich letnio/zimowego domu w Tahoe. A ja, w bez jakiegokolwiek zawahania powiedziałam taaaaaaaaaak, tym samym zaniedbując swoje tygodniowe obowiązki. 😛 . No, ale każdy wie, że z nadarzających się okazji należy korzystać! I oczywiście nie żałuję bo było super!

 DSC_1531

Do Truckee, dojechaliśmy we wtorek z małymi turbulencjami. Były one związane z opadami śnigu, które powodowały utrudnienia na drodze. I tak mieliśmy szczęście, że wyruszyliśmy w miarę wcześniej, gdyż jedyna autostrada, która mogła zaprowadzić nad do miejsca docelowego, została zamknięta zaraz po tym, jak rozpakowaliśmy nasze bagaże. Count your blessings jak to mówią Amerykanie 😉 No więc liczę!

DSC_1516

Ale kilka słów o Tahoe, bardzo popularnej weekend getaway dla wszystkich mieszkańców San Francisco Bay Area i nie tylko. Tahoe jest jeziorem położonym na granicy stanów Newada i Kalifornia. Leży w górach Sierra Nevada na wysokości 1897 m n.p.m. Latem wielu ludzi jeździ tam, aby spędzić miło czas nad jeziorem czy na hike-u w górach. Natomiast zimą popularnością cieszą się wszelkie możliwe sporty zimowe. W tym roku, pierwszy raz od kilki sezonów, napadało bardzo dużo śniegu, co oznacza, że sezon kwitnie, a amatorzy snowboardu i narciarstwa zacierają ręce!

DSC_1511

Był to już mój drugi raz w tym malowniczym miejscu, jednak pierwszy w zimie. Wcześniej miałam okazję wybrać się tam pod koniec lata. Można sobie wyobrazić, że niezależnie od pory roku, jeśli w jednym miejscu mamy góry i wielkie jezioro, to będzie tam pięknie. I było! Co prawda był to krótki wypad, ale jakże fajny! Odpoczęłam, nawdychałam się świeżego powietrza i po raz pierwszy od dawna podziwiałam malowniczy zimowy krajobraz. Coś cudownego! Wrzucam zdjęcia, abyście sami mogli podziwiać ten zimowy wonderland!

DSC_1503

DSC_1494

Dodaj komentarz