New York, New York!

DSC_0495

W końcu znalazłam chwilę, aby napisać kilka słów o mojej ostatniej wyprawie na East Coast! Już ponad tydzień minął od mojego powrotu do San Francisco, ale ciągle jestem jakaś zabiegana, zalatana, że najzwyczajniej w świecie nie miałam wolnej chwili, którą mogłabym poświęcić notce. Dodatkowo wiosenna pogoda, która (w końcu!!) dotarła do San Francisco powoduje, że cały wolny czas chce się spędzać na zewnątrz, a nie w domu przed komputerem! Dziś natomiast planowałam iść na siłownię, jednak pada deszcz więc… morale mi opadły 😛 . Stwierdziłam, że zostanę w domu, popracuję nad zdjęciami i skupię się na blogowaniu!

DSC_0481

Oczywiście moja ostatnia wyprawa do Nowego Jorku okazała się baaaardzooo udana! Pełna atrakcji, śmiechu i radości! Jedynym minusem, choć też nie do końca, była mroźna i dość wietrzna, nieprzyjemna aura. W NYC spędziłam prawie cały tydzień. Miałam być krócej, ale zima pokrzyżowała moje plany! Z powodu snow storm mój lot został odwołany, a przyjaciele, u których się zatrzymałam, zostali skazani na moje urocze towarzystwo jeden dzień dłużej 😀 Maciej, Ania – dziękuję!!!!

DSC_0501

Chyba już każdy wie, że lubię NYC. Jest to szalenie ciekawa metropolia, w której można robić od groma interesujących rzeczy! Za każdym razem cieszę się, kiedy tam wracam. Bo za każdym razem mogę odkrywać nowe miejsca i możliwości jakie daje Big Apple. Cieszę się, że mam tam przyjaciół, którzy zawsze chętnie mnie ugoszczą i umilą czas. Co więcej, zazwyczaj poznaję też nowych, ciekawych ludzi! Czyż nie jestem szczęściarą?!

DSC_0511

Mój trip okazał się jeszcze bardziej super, gdyż aż dwa razy wybraliśmy się na wycieczkę poza miasto, aby odkrywać pobliskie tereny. Dzięki temu miałam okazję udać się na Fire Island, która znajduje się na terenie stanu Nowy Jork. Druga wyprawa był troszkę dłuższa i pozwoliła mi po raz pierwszy eksplorować najmniejszy stan w USA mianowicie Rhode Island. Ale o nich napiszę w kolejnych notkach. Mam sporo fajnych zdjęć, którymi chciałabym się podzielić! 😉

DSC_0516

Jeśli chodzi o NYC to tym razem najwięcej czasu spędziłam na Queensie, Brooklinie oraz dzielnicy finansowej Manhattanu, między innymi na słynnej Wall Street.

Z ciekawostek: na przeciwko słynnego i najpopularniejszego Byka na świecie (Charging Bull) została umieszczona nowa rzeźba symbolizująca Fearless Girl. Statuetka stanęła tam w Międzynarodowy Dzień Kobiet czyli 8 marca. Rzeźba ma za zadanie zwrócić uwagę na problem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w świecie korporacji. Jej autorką jest Kristen Visbal. Nieustraszona Dziewczynka jest tam jedynie tymczasowo, ale kto wie, może to się jeszcze zmieni!!

FullSizeRender

Dodaj komentarz